Szklane panele

Zastosowanie szkła jako materiały wykończeniowego jest coraz bardziej popularne. Generalnie jeszcze do niedawna było to nie do pomyślenia i po prostu większość osób bała się wykorzystywać szkła w domu. Obecnie czasy się zmieniły i dzisiaj już wykorzystywanie szkła na przeróżne sposoby w domu nie budzi zdziwienia, a wręcz przeciwnie. Szkło to materiał bardzo oryginalny i nowoczesny. Ponadto nie zagraca i nadaje przestrzeni jasności i lekkości. Bardzo popularnym zastosowaniem szkła są szklane tafle w kuchni w przestrzeni między szafkami górnymi a dolnymi. Do niedawna w przestrzeni tej stosowano najczęściej płytki ceramiczne, ostatnio jednak dostrzegane są zupełnie nowe trendy w tym względzie. Obecnie wykorzystuje się różne materiały aby zagospodarować tę przestrzeń.

Szkło jest takim materiałem, które pod tym kątem daje naprawdę bardzo dużo możliwości. Przede wszystkim warto już na początku zaznaczyć, że kolor tafli szkła między szafkami dolnymi a górnymi w kuchni, może być naprawdę przeróżny, dostosowany całkowicie do naszych preferencji oraz do naszego gustu. Obecnie prawie każdy szklarz jest w stanie je wykonać. Jeśli chodzi o kolory, to praktyki są tutaj bardzo różne. Część firm i szklarzy oferuje określoną paletę kolorów, inne zaś są w stanie pomalować natryskowo tafle szklane na naprawdę różne kolory. Także rodzaj szkła raportowanie MSR można sobie wybierać. Firmy i szklarze mają obecnie spory wybór. Część osób preferują jedną ogromną taflę szkła, inne zaś niekoniecznie.

Podobnie jest z tym, czy dane szkło ma być hartowane czy też nie. Część szklarzy jest zdania, że w przypadku szklanych tafli w kuchni, zawsze należy używać szkła hartowanego, inni zaś uważają, że niekoniecznie. Z informacji dostępnych w internecie wynika jasno, że szkło hartowane będzie odpowiednie w przypadku posiadania tradycyjnych kuchenek gazowych. Ma to związek z bardzo dużą temperaturą i z tym, że zwykłe szkło może być tutaj odrobinę ryzykowne. Jeśli zaś chodzi o szkło tradycyjne, to stosuje się je w przypadku płyt indukcyjnych i elektrycznych. Wtedy bowiem nie ma ryzyka, że tafli szklanej może się cokolwiek stać. W przypadku tafli szklanej w kuchni, motywem bardzo często i chętnie wykorzystywanym jest pokrywanie szkłem fotografii wykonanej w dużym formie. Z drugiej jednak strony, warto tego typu rzeczy wybierać z rozwagą, bowiem ma nam to służyć spory okres czasu.

Panele szklane obecnie znajdują się w naprawdę wielu ofertach przeróżnych warsztatów i szklarzy. Wybór jest przeogromny. Jeśli zaś chodzi o ceny, to wahania są całkiem spore, dlatego też warto sprawdzić kilka ofert i wybrać możliwie najbardziej korzystną.

Artykuł dzięki: